Ana Hedefler

Sosyal, eğitici ve sportif faaliyetler yapılması

Sosyal faaliyetler kapsamında site sakinlerinin katılacağı kültür ve doğa gezileri yapılması planlanmaktadır. İlgili kurumların desteğinde gençler ve ev hanımları için mesleki eğitim, hobi, okula yardımcı ve bilgisayar kursları düzenlenmesi düşünülmektedir. Ayrıca çeşitli spor dallarında turnuvalar yapılması hedeflenmektedir.

Ø  Sosyal ve spor alanları oluşturulma çalışmaları

Site kapsamında yeterli miktarda sosyal alanların (park, bahçe, kafeterya vs.) ve spor alanlarının (basket, voleybol, tenis ve futbol sahaları ayrıca kondisyon alanı ve yürüyüş yolları) bulunmadığı aşikârdır. Bu eksikliğin giderilmesi için ilgili kurumlarla fikir birliği oluşturarak gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Ø  Ulaşımdaki yetersizliklerin giderilmesi çalışmaları

Sitemizin yeni kurulması ve şehir merkezine olan uzaklığı nedeniyle oluşan ulaşım sıkıntımızın giderilmesi için ilgili kurumlara gerekli başvurular yapılacak, çeşitli ulaşım alternatifleri için girişimlerde bulunulacaktır.

Ø  Ortak alanlardaki eksik veya kusurlu imalatların giderilmesi çalışmaları

Sitemizin en büyük sorunlarından biri olan eksik ve kusurlu imalatların giderilmesi için gerekli müracaatlar yapılacak, sonuç alınamadığı takdirde site sakinlerinin hakları adli ortamda da savunulacaktır.

Ø  Yönetim işleyişindeki aksaklıkların giderilmesi çalışmaları

Sakinlerimiz için önemli bir konu olan yönetim işleyişindeki aksaklıkların giderilmesi içinde gerekli girişimler yapılacak, sonuç alınamadığı takdirde konu yargıya taşınacaktır.

Ø  Ticari alanların yaygınlaştırılma çalışmaları

Site dâhilinde bulunan alışveriş merkezlerinin dağılımının artırılması ve pazar yeri için mevcut esnaflar ve ilgili kurumların görüşleri doğrultusunda gerekli girişimler yapılacaktır.

 

Derneğimiz düzenleyeceği etkinlikler ve yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler derneğimiz internet sitesinden düzenli olarak yayınlanacaktır.